Reklama

KULTURAMŁAWSKIWIADOMOŚCI

„Gra w miłość”. 200. wystawa w Galerii „13”

Reklama

Galeria „13” zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej Anity Zawadzkiej „Gra w miłość”. Obrazy powstały na podstawie tekstów wierszy i muzyki działdowskich twórców, jako dopełnienie projektu Słowo-Muzyka-Obraz.

Wiersze o miłości o wielu obliczach napisało dziesięciu poetów. Do każdego wiersza została napisana jedna piosenka i namalowany jeden obraz. Myślą przewodnią Anity Zawadzkiej podczas malowania obrazów do tej wystawy, było przedstawienie miłości w sposób niekonwencjonalny i abstrakcyjny.

Anita Zawadzka to malarka, ceramiczka i pedagog. Mieszka i tworzy w Wielkim Łęcku. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Maluje farbami akrylowymi, przede wszystkim pejzaże, martwą naturę, ale jej największą miłością jest abstrakcja, czyli powidoki rzeczywistości.

W czasie piątkowego wernisażu w Mławie będzie można poznać autorkę prac, jej twórczość, inne zainteresowania i osiągnięcia. Nie zabraknie także konkursów z nagrodami i słodkiego poczęstunku, a o oprawę muzyczną zadba duet Jacek Mianowski i Jarosław Aftyka.

Wernisaż wystawy malarskiej Anity Zawadzkiej pt. „Gra w miłość” odbędzie się w piątek o godz. 18:00 w siedzibie Galerii w Mławie przy ul. Żwirki 26. Wystawę będzie można oglądać do 20 marca.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: