Reklama

CIECHANOWSKIKULTURATEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Gala Jubileuszowa w Ciechanowie. Pół wieku Muzeum Szlachty Mazowieckiej

Reklama

Gala Jubileuszowa 50-lecia Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Odbyła się w czwartek na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich.

Były podziękowania, gratulacje i jubileuszowe nagrody. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Tre Voci i Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego.

Uroczystą galę 50-lecia poprzedziło wiele wydarzeń, m.in. trzy wystawy, sesje naukowe, czy prelekcje. Jubileusz był okazją do podsumowania inwestycji zrealizowanych w ciągu ostatnich kilku lat, a także do przedstawienia planów na przyszłość.

A te są ambitne – informuje dyrektor placówki Robert Kołakowski.

 

Na pewno nie zabraknie funduszy na dalszy rozwój placówki, o czym zapewnił w rozmowie z Radiem 7 marszałek województwa Adam Struzik.

 

Warto dodać, że dzięki wsparciu finansowemu samorządu Mazowsza w 2021 r. przeprowadzono konserwację murów w obrębie przedbramia Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie wraz z uporządkowaniem dziedzińca i otoczenia. Na tę inwestycję sejmik przekazał prawie 800 tys. zł. W najbliższym czasie powstanie również centralny magazyn zbiorów. Na ten cel w budżecie województwa zaplanowano ponad 20 mln zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: