Reklama

NA SYGNALEREGIONWIADOMOŚCI

Działania przeciwpowodziowe 5 brygady. Pomagają mieszkańcom północnego Mazowsza

Reklama

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej wspólnie z Państwową Strażą Pożarną prowadzi działania przeciwpowodziowe w okolicach Wyszkowa.

Celem wspólnej akcji jest zapobieżenie skutkom powodzi na obszarze północnego Mazowsza, w szczególności w miejscowościach objętych kryzysem: Drogoszewo i Młynarze. Terytorialsi monitorują stan wałów przeciwpowodziowych i poziom rzeki Bug. Autami terenowymi dowożą dzieci do szkoły oraz do pobliskich posesji przez zalane drogi. Ponadto żołnierze zabezpieczyli budynki mieszkalne i gospodarcze przed podtopieniem układając wokół nich obwałowania. Wspólnie ze strażą pożarną umacniali wały nadbrzeżne workami z piaskiem.

Żołnierze Mazowieckiej Piątki są w gotowości do prowadzenia rozpoznania i monitorowania stanu pobliskich rzek z powietrza z wykorzystaniem dronów. Jak informują służby prasowe jednostki – terytorialsi z północnego Mazowsza są przygotowani do szybkiej reakcji w przypadku pogorszenia się sytuacji i ewentualnej ewakuacji mieszkańców.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: