Reklama

REGIONTEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Dofinansowanie do in vitro. Skorzystają 33 pary z regionu

Reklama

„In vitro – nasza szansa na bycie rodzicami” – to tytuł projektu, który został wybrany do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Pary, które zgłoszą się do programu i zostaną do niego zakwalifikowane, będą mogły skorzystać z dofinansowania do metody zapłodnienia pozaustrojowego. Przeprowadzone zostaną co najmniej 33 procedury zapłodnienia in vitro.

Warto przypomnieć, że Przasnysz przystąpił do opracowania miejskiego programu dofinansowania leczenia tą metodą, jednak ostatecznie program nie został wdrożony, bo radni Przasnysza byli bardzo podzieleni w tej kwestii.

Na ogólnowojewódzki projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza oddano blisko 2 tys. głosów. To piąty wynik na Mazowszu – podkreśla burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

 

Łukasz Chrostowski dodaje, że jeśli in vitro nadal nie będzie finansowane przez państwo, będzie co roku zgłaszał program leczenia tą metodą do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: