Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Czy zniknie beton z głównego placu Ciechanowa? W poniedziałek debata z udziałem mieszkańców

Reklama

Debata na temat przyszłości placu Jana Pawła II w Ciechanowie. Odbędzie się w poniedziałek 10 lipca w auli Państwowej Uczelni Zawodowej. To część procesu konsultacyjnego, który ratusz prowadzi z mieszkańcami.

Koncepcja zakłada rozebranie części istniejącej nawierzchni Placu Jana Pawła II i zastąpienie jej roślinnością. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Proponowany przez ratusz pomysł ma być połączeniem parku oraz placu miejskiego, który nadal będzie umożliwiał organizację różnego rodzaju wydarzeń.

Jednym z elementów prowadzonych konsultacji jest otwarta debata z udziałem mieszkańców oraz zaproszonych gości – informuje rzecznik ciechanowskiego ratusza Paulina Rybczyńska.

 

W debacie weźmie również udział ciechanowianin Tadeusz Pikus, działacz Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej, a w latach 1999-2011 wiceprezes, potem prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Konsultacje w sprawie nowego zagospodarowania Placu Jana Pawła II będą prowadzone do 31 lipca za pośrednictwem elektronicznej ankiety na stronie internetowej urzędu miasta.

 

Przypomnijmy, obecny wygląd placu przed ratuszem w Ciechanowie to efekt inwestycji zrealizowanej w latach 2010-2011 r. Teren w znacznej części zabetonowano, likwidując większość istniejącej wcześniej zieleni.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

  1. Jestem przeciwny obecnie odnowie placu Jana Pawła. Ta inwestycja może jeszcze poczekać . Są pilniejsze sprawy.
    W zamian powinny być poprawione drogi w Ciechanowie oraz doświetlone przejścia dla pieszych w okresie nocnym, w czasie gdy lampy są wy lączone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: