Reklama

MŁAWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7SPORTWIADOMOŚCI

Boccia w Mławie. Igrzyska okazały się sukcesem

Reklama

Integracja i rywalizacja sportowa osób z niepełnosprawnościami. Tak można podsumować I Igrzyska Sportowe Boccia w Mławie. Wydarzenie odbyło się w miniony weekend w Mławskiej Hali Sportowej. W rywalizacji wzięło udział 16 drużyn.

Boccia to dyscyplina paraolimpijska. Gra polega na umieszczeniu jak największej liczby kul jednego koloru w sąsiedztwie białej kuli, wyrzucanej przez zawodnika rozpoczynającego grę

Zawodnikom, którzy wzięli udział w mławskich igrzyskach Boccia nie przysporzyła trudności, bo solidnie ćwiczyli.

 

Boccia łamie wszelkie bariery. Każdy może grać w tę grę – podkreśla dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Mławie Barbara Brzozowska.

 

Pierwszego dnia igrzysk uczestnicy mieli możliwość obejrzenia meczu pokazowego zawodników z klubu UKS Tytan Giżycko i odbyli z zawodnikami klubowymi trening gry w Boccia. Nie zabrakło również zabaw z animatorami, dmuchańców, grilla i zabawy tanecznej.

Rywalizacja sportowa odbyła się drugiego dnia igrzysk. Wzięło w niej udział 16 drużyn. Najlepsza okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych w Wołominie. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody.

Jak zapowiadają organizatorzy, to były pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie igrzyska Boccia w Mławie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: