Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Bezprawie w powiecie ciechanowskim? Zarzuty od byłej starosty

Reklama

Czy nowy dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie Robert Szepietowski złamał prawo? Była starosta Joanna Potocka-Rak zarzuca mu przekroczenie ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej.

Radna skierowała na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu Ciechanowskiego zapytanie do starosty Jana Andrzeja Kaluszkiewicza, czy wiedział i wyraził zgodę na to, aby nowy dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie Robert Szepietowski prowadził działalność gospodarczą w tym samym czasie gdy pełnił już funkcję dyrektora.

Robert Szepietowski został powołany na to stanowisko 20 marca uchwałą zarządu powiatu. Radna Joanna Potocka-Rak poinformowała, że prowadził w tym czasie działalność gospodarczą, czego zakazuje prawo.

 

Ustawa zakazuje prowadzenia działalności gospodarczej przez członków zarządów powiatów, skarbników, sekretarzy, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu, osoby zarządzające (…) oraz inne osoby wydające decyzje administracyjne w imieniu starosty.

Starosta Jan Andrzej Kaluszkiewicz przyznaje w rozmowie z Radiem 7, że zna sytuację i nie widzi konfliktu interesów.

 

Warto dodać, że umowa o pracę z poprzednim dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Ciechanowie Wojciechem Jagodzińskim została rozwiązana 6 marca bez zachowania okresu wypowiedzenia, z winy pracownika. Zarówno tryb zwolnienia, jak i jego powody nie spodobały się Wojciechowi Jagodzińskiemu, który będzie dochodził swoich praw w sądzie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: