DZIAŁDOWSKISPORTWIADOMOŚCI

Mistrzostwa Niepodległej Polski w Złotoryi. Grad medali dla naszego regionu

Sukces służb z naszego regionu podczas Mistrzostw Niepodległej Polski w Złotoryi. Sztangiści rywalizowali w kilku konkurencjach.

Żołnierz 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej szer. Mariusz Bartołowicz był bezkonkurencyjny w klasyfikacji służb mundurowych. Zdobył cztery medale: złoto kategorii Open Weteran Służb Mundurowych uzyskując wynik 300 kg w martwym ciągu oraz złoto w kategorii weteran do 110 kg. W kategorii Open Służb Mundurowych do 110 kg zajął 2. miejsce, podobnie jak w kategorii Open Weteran 40-49 lat.

Natomiast funkcjonariusz z działdowskiej komendy, asp. Cezary Urbaniak triumfował w martwym ciągu, w którym uzyskał 300 kg. 2. miejsce policjant z Działdowa zajął w wyciskaniu sztangi leżąc – 202,5 kg. Cezary Urbaniak startował w zawodach w nowej kategorii wagowej – 125 kg. Zawodnik podczas turnieju pobił dwa rekordy życiowe.

W zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu wzięło udział ponad 300 zawodników z Polski i z zagranicy.