Reklama

CIECHANOWSKINA SYGNALEWIADOMOŚCI

Areszt dla 28-letniego stalkera z powiatu ciechanowskiego. Grozi mu 8 lat więzienia

Reklama

Nawet 8 lat więzienia grozi 28-latkowi zatrzymanemu przez ciechanowskich policjantów. Mężczyzna złamał zastosowany wobec niego zakaz kontaktowania i zbliżania się do swojej byłej partnerki dlatego decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Stalker od ponad roku uporczywie nękał swoją byłą partnerkę – wyjaśnia rzecznik ciechanowskiej policji asp. Magda Zarembska.

 

Mężczyzna zlekceważył jednak wydane zakazy.

 

Policja przypomina: stalking to przestępstwo wnioskowe, co oznacza, że do pociągnięcia stalkera do odpowiedzialności karnej konieczne jest złożenie stosownego wniosku przez pokrzywdzonego.

Znamionami stalkingu mogą być różnego rodzaju powtarzalne zachowania godzące w poczucie bezpieczeństwa i prywatność nękanej osoby, takie jak: uporczywe śledzenie, obserwowanie pokrzywdzonego, nieustanne przesyłanie SMS-ów, e-maili, próby poniżenia danej osoby w środowisku jej pracy, nachodzenie w miejscu pracy, a także w miejscu zamieszkania.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: