Reklama

MŁAWSKISPORTWIADOMOŚCI

Archiwum w Mławie poszukuje materiałów. Przygotowuje wystawę na 100-lecie Mławianki

Reklama

Mławski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie przygotowuje się do zbliżających się obchodów 100. rocznicy powstania klubu Mławianka Mława. Na tę okoliczność planuje specjalną wystawę i prosi mławian oraz sympatyków klubu, żeby byli jej współautorami.

Mławianka Mława kojarzy się przede wszystkim z piłką nożną, ale warto przypomnieć, że na przestrzeni 100-letniej historii klubu działały również inne sekcje: siatkówki, piłki ręcznej, szachów czy łucznictwa.

Apelujemy do mieszkańców Mławy oraz wszystkich sympatyków klubu o przekazywanie pamiątek – mówi Piotr Karwowski z mławskiego oddziału Archiwum Państwowego.

 

Podstawą jubileuszowej wystawy będą materiały, które mamy w naszym zasobie – dodaje Piotr Karwowski.

 

Osoby dysponujące pamiątkami związanymi z klubem proszone są o zgłaszanie się do siedziby Archiwum Państwowego mieszczącej się przy ul. Narutowicza 3 w Mławie. Wszystkie pamiątki zostaną sfotografowane i zeskanowane po czym zwrócone właścicielom. Wybrane fotografie pamiątek, po opatrzeniu stosownym podpisem i za zgodą właścicieli, zostaną zaprezentowane na przygotowywanej wystawie. Zainteresowane osoby będą mogły też przekazać pamiątki do zasobu Archiwum Państwowego na zasadzie umowy darowizny do Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Mławie, ul. Narutowicza 3, tel.: 23 654 33 09, e-mail: apw.mlawa@warszawa.ap.gov.pl.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: