Reklama

MŁAWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Aleja św. Wojciecha otwarta! Odciąży ruch w centrum Mławy

Reklama

W piątek został oficjalnie oddany do użytku ostatni odcinek alei św. Wojciecha w Mławie. Autobus Mławskiej Komunikacji Miejskiej odbył w samo południe dziewiczy kurs po nowej drodze.

Aleja św. Wojciecha to wewnętrzna obwodnica Mławy. Miasto budowało ją w trzech etapach od 2017 r.

Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski zapewnia, że był zdeterminowany, aby wybudować tę drogę.

 

Od piątku mieszkańcy Mławy mogą jeździć aleją św. Wojciecha na całej jej długości – od skrzyżowania z ul. Kościuszki, do „starej siódemki”. Została wybudowana siedmiometrowa jezdnia z dwumetrowymi chodnikami po obu jej stronach, ścieżką rowerową, oświetleniem, odwodnieniem, siecią wodociągową i kanalizacją sanitarną.

Warto dodać, że trwa remont ul. Brukowej i Granicznej na odcinku od drogi wojewódzkiej 544 – do al. św. Wojciecha właśnie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Tę inwestycję prowadzi powiat mławski i jak podkreśla starosta Jerzy Rakowski, w połączeniu z otwarciem al. św. Wojciecha, przyczyni się do rozwoju tej części miasta.

 

Koszt budowy całości al. św. Wojciecha wyniósł ponad 45 mln zł, a zdobyte przez miasto dofinansowanie to blisko 38,5 mln zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: