Reklama

TEMAT DNIAWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

55 turbin. Farma wiatrowa Dębsk oficjalnie otwarta

Reklama

Farma wiatrowa Dębsk otwarta. To jedna z największych instalacji wiatrowych w Polce. Mieści się w dwóch gminach powiatu żuromińskiego – gminie Żuromin i Kuczbork-Osada.

Farma składa się z 55 turbin. 15 zbudowanych zostało na terenie gminy Kuczbork-Osada, a pozostałe 40 na terenie gminy Żuromin. Uroczyste otwarcie odbyło się w środę 12 kwietnia. Oprócz przedstawicieli inwestora wzięli w nim udział samorządowcy, m.in. starosta żuromiński Jerzy Rzymowski, burmistrz miasta i gminy Żuromin Aneta Goliat oraz wójt gminy Kuczbork-Osada Jacek Grzybicki.

Jak informuje prezes zarządu Polenergii Michał Michalski, szacowana roczna produkcja farmy Dębsk wyniesie prawie 400 GWh, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną prawie 200 tys. gospodarstw domowych. Oznacza to, że wszyscy mieszkańcy powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego oraz żuromińskiego w całości mogą być zasilani czystą energią z wiatru.

Prace związane z budową farmy rozpoczęły się w połowie 2020 roku.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: