Reklama

CIECHANOWSKIDZIAŁDOWSKIMŁAWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7REGIONWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

1,5% podatku możesz przekazać potrzebującym z regionu

Reklama

Zbliża się okres naszych rozliczeń podatkowych za ostatni rok. Przypominamy, że każdy z nas ma możliwość przekazania 1,5 procenta swojego podatku dochodowego fundacjom i stowarzyszeniom. To nic nie kosztuje! Pieniądze przekazuje z należnej mu kwoty Urząd Skarbowy. Wszystko dzieje się także automatycznie i bez naszego udziału. Jedyne co musimy zrobić, to wpisać odpowiednie dane do naszego rocznego zeznania podatkowego, popularnie nazywanego PIT-em.

Wspieraj lokalnie

Radio 7 wspiera zbiórkę 1,5 proc. podatku dla potrzebujących pochodzących z naszego regionu. Wypełniając lub edytując nasze zeznanie podatkowe pamiętajmy o tych, którzy naszego wsparcia potrzebują.

Martynka Truszczyńska

Martynkę znacie z naszej anteny. Wielokrotnie informowaliśmy o postępach w jej leczeniu. Dziewczynka cierpi na Hemimelię Łokciową charakteryzująca się brakiem kości łokciowej. Czeka ją długie leczenie, a później jeszcze dłuższa rehabilitacja.

Martynkę możecie wesprzeć przekazując jej 1,5 proc. swojego podatku. Wystarczy w polu Organizacji Pożytku Publicznego wpisać następujące dane:

  • KRS: 0000037904
  • Cel szczegółowy: 28976 Truszczyńska Martyna

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”


Seweryn Pietrzak

 


Jak przekazać 1,5 proc. swojego podatku na wybraną fundację?

Aktualnie nasz roczny PIT wypełnia Urząd Skarbowy, więc sprawa przekazania 1,5% podatku jest bardzo prosta.

Uwaga!

Twój e-PIT czyli  wypełnione przez skarbówkę zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38 udostępnione będzie w serwisie podatki.gov.pl. od 15 lutego.

Wypełnione zeznanie podatkowe możemy podejrzeć w Internecie i albo je zaakceptować, albo dokonać zmian. Chcąc przekazać 1,5 proc. swojego podatku na wybraną fundację lub stowarzyszenie musimy wypełnione przez Urząd zeznanie zmienić. Jak to zrobić?

Wchodzimy na stronę internetową podatki.gov.pl i wpisujemy niezbędne do naszej identyfikacji dane osobowe, o które system poprosi. Po przeprowadzeniu poprawnej identyfikacji naszym oczom ukaże się wypełnione już zeznanie podatkowe. Chcąc wskazać fundację lub stowarzyszenie, które mają otrzymać 1,5 proc. naszego podatku musimy nasze zeznanie zmodyfikować w części dotyczącej Organizacji Pożytku Publicznego. Wpisujemy tam niezbędne dane (np. numer KRS i cel szczegółowy) i dopiero wtedy akceptujemy nasze zeznanie. Uwaga – jeśli w zeszłym roku wspieraliśmy jakąś OPP, to w wypełnionym zeznaniu będą już jej dane. Możemy je albo pozostawić, albo zmienić wedle uznania.

Osoby, które z różnych przyczyn wypełnią tradycyjne zaznania papierowe wpisują dane Organizacji Pożytku Publicznego w odpowiedniej rubryce w PIT.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: