Reklama

KULTURAREGIONTEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

„Żniwa w skansenie” w Sierpcu w najbliższą niedzielę

Reklama

Czym dawniej koszono zboże, co to są stygi i na czym polegał obrzęd „strojenia przepiórki” – tego m.in. będzie można się dowiedzieć już w najbliższą niedzielę (7 sierpnia) w skansenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

„Żniwa w skansenie” w Sierpcu to impreza, która przybliża zwyczaje i prace związane z okresem żniwnym oraz tradycyjne metody obróbki zboża.
Specjalnie z myślą o tej imprezie na części pól nie kosimy zboża – wyjaśnia Joanna Szewczykowska kierownik działu promocji Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

 

„Żniwa w skansenie” są imprezą bardzo widowiskową. Na pola wychodzą żniwiarze z kosami i sierpami, a obok nich pracuje żniwiarka konna.

 

Każdy uczestnik wydarzenia może spróbować swoich sił na polu. Będzie można kosić kosą, podbierać sierpem czy wiązać snopki i ustawiać stygi. Na polu zaprezentowany zostanie obrzęd „strojenia przepiórki”. W trakcie imprezy będzie można również zobaczyć pracę wiatraka, a dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach „Jak to ze zbożem było?” odbywających się w stodole młynarza. Kulminacją wydarzenia będą widowiska dożynkowe w wykonaniu zespołów ludowych. Nie zabraknie również stoisk z regionalnym rękodziełem.
„Żniwa w skansenie” w Sierpcu odbędą się w niedzielę 7 sierpnia w godz. 10:00 – 18:00.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: