Reklama

DZIAŁDOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Zmarł zasłużony dla Działdowa ks. Marian Ofiara

Reklama

Ks. Marian Ofiara nie żyje. Zmarł w wieku 60 lat.

To postać zasłużona dla społeczności działdowskiej, budowniczy kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie, proboszcz i kustosz sanktuarium Błogosławionych Męczenników Działdowskich.

Ks. Marian Ofiara był uhonorowany najważniejszym wyróżnieniem w Działdowie – Katarzynką. Został także Honorowym Obywatelem Miasta Działdowa.

Lubił sport i kibicował drużynie działdowskiego Dekorglassu – wspomina kanonika działdowski dziennikarz Ładysław Elek Cichosz.

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek 11 kwietnia o godz. 18:30 eksportą do kościoła parafialnego św. Katarzyny w Działdowie, gdzie odbędzie się nabożeństwo różańcowe a po nim o godz. 19:30 msza święta pod przewodnictwem bp. seniora diecezji toruńskiej Andrzeja Suskiego.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 12 kwietnia o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Działdowie. Będzie jej przewodniczył bp diecezji toruńskiej Wiesław Śmigiel.

Zmarły zostanie pochowany w krypcie przy kościele parafialnym w Działdowie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: