Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Zebrano ponad 25 tys. zł na ratowanie zabytkowych nagrobków

Reklama

Po raz piąty na ciechanowskich cmentarzach odbyła się zbiórka datków na ratowanie zabytkowych nagrobków.

Do puszek wolontariuszy ze Stowarzyszenia Wolontariat Pamięci trafiło ponad 25 tys. zł. Kwesta na ciechanowskich nekropoliach była prowadzona od niedzieli do wtorku włącznie.

Jak przyznaje jedna z wolontariuszek Alicja Gąsiorowska, odwiedzający groby w tych dniach, chętnie włączali się w akcję.

 

Inspiracją dla Stowarzyszenia Wolontariat Pamięci była kwesta na warszawskich Powązkach. Zbiórka datków na ciechanowskich cmentarzach jest prowadzona od pięciu lat. Dariusz Mosakowski kwestuje od samego początku jej istnienia.

 

Nagrobek, który zostanie wyremontowany z tegorocznej kwesty to zabytkowy grób rodziny Ostrowskich, znajdujący się na cmentarzu parafialnym przy ul. Płońskiej. Rodzina Ostrowskich była znana ze swojej patriotycznej postawy i zaangażowania społecznego w życie Ciechanowa.

Dzięki hojności ciechanowian Stowarzyszenie Wolontariat Pamięci wyremontowało już 10 zabytkowych nagrobków, cztery kolejne są w trakcie renowacji.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: