Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Wojsko w Ciechanowie. Prezydent miasta spotkał się z ministrem obrony narodowej

Reklama

Dowództwo, sztab i batalion łączności 1 Dywizji Piechoty Legionów ma być jeszcze w tym roku zlokalizowany w Ciechanowie. Będzie się to wiązało z remontem koszar, budową bloków wojskowych i wieloma inwestycjami w mieście. Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński omawiał szczegóły tych planów z ministrem obrony narodowej Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

W najbliższych latach będą odnawiane zabytkowe budynki koszar, nastąpi też budowa nowych elementów infrastruktury na terenie jednostki na potrzeby I Dywizji. Oznacza to zarówno liczną obecność żołnierzy, jak i sprzętu wojskowego na terenie Ciechanowa. Ponadto Agencja Mienia Wojskowego planuje budowę mieszkań dla żołnierzy, na co jednogłośnie wyraziła zgodę Rada Miasta Ciechanów.

Sprawy wojskowe będą w najbliższych latach niezwykle istotne dla miasta – podkreśla prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

Prezydent Ciechanowa cieszy się z obecności dużej liczby wojska w mieście.

 

Rozmowa prezydenta z ministrem dotyczyła również kwestii przygotowania nowej ustawy o obronie cywilnej, w tym budowy schronów oraz zaangażowania w ten proces samorządów.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: