Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

W jednostkach ochotniczych straży pożarnych przybędzie sześć nowych wozów

Reklama

Ponad 600 tysięcy złotych dofinansowania trafi do ochotniczych straży pożarnych w naszym regionie. Po 100 tysięcy na średnie samochody ratowniczo-gaśnicze otrzymają Siemiątkowo w powiecie żuromińskim, Strzegowo i Lipowiec Kościelny w powiecie mławskim, Czernice Borowe w powiecie przasnyskim oraz Grudusk w powiecie ciechanowskim.


Ponadto w powiecie mławskim Stupsk otrzyma dotację na lekki samochód pożarniczy, Wiśniewo na średni zestaw hydrauliczny, Radzanów i Mława na sprzęt specjalistyczny. W powiecie przasnyskim Jednorożec na motopompę, a gmina Przasnysz na zestaw narzędzi do ratownictwa. W powiecie żuromińskim Lutocin na sprzęt ratowniczy, a w powiecie ciechanowskim Sońsk na kamerę termowizyjną.
Dotacje pochodzą od samorządu Mazowsza. To środki na powiększenie zasobów ochotniczych straży i rozbudowę bazy, mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Dodatkowe wsparcie dla OSP całego Mazowsza to 10 mln zł. Dofinansowanych zostanie prawie 300 jednostek.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: