Reklama

NA SYGNALEREGIONWIADOMOŚCI

„Świeć przykładem” – noś odblaski! Trwa akcja edukacyjna

Reklama

„Świeć przykładem”. Kampanię edukacyjną pod tym hasłem prowadzi w naszym regionie policja. Ma przypomnieć i uświadomić pieszym jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych oraz bezpieczne poruszanie się po drodze.

W ramach akcji ciechanowscy mundurowi odwiedzają szkoły, rozdają odblaski na ulicach miasta i powiatu ciechanowskiego przypominając o tym, że nawet niewielki element odblaskowy w znaczny sposób poprawia widoczność pieszego na drodze.

Noszenie odblasków ma duże znaczenie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – podkreśla oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie asp. Magdalena Zarembska.

 

Noszenie odblasków nakazuje nie tylko zdrowy rozsądek, ale również przepisy prawa.

 

Przypominamy, że pieszy, który nosi odblaski, zostaje zauważony przez kierowcę z odległości nawet 150 metrów. To wystarczająco dużo, by go bezpiecznie ominąć. Pieszy, który nie ma odblasków, zostaje zauważony dopiero, gdy znajduje się ok. 40 metrów od jadącego pojazdu. Czasami to zbyt mało, by podjąć jakąkolwiek reakcję.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: