Reklama

KULTURAMŁAWSKIWIADOMOŚCI

„Świat płonął wojną – ONI miłością”. Zaproszenie na koncert

Reklama

„Świat płonął wojną – ONI miłością” – to program poetycko-muzyczny autorstwa Barbary Tuzel Górczewskiej i Leszka Czajkowskiego, który jest hołdem dla Powstańców Warszawskich. Zostanie pokazany w sobotę 25 marca w Mławie.

Spektakl tworzą zdjęcia z Powstania Warszawskiego, których koloryzacją zajął się Mikołaj Kaczmarek znany jako „Kolor Historii” oraz 16 utworów.

Barbara Tuzel Górczewska znana jest m.in. z działalności na rzecz przywracania pamięci Żołnierzy Wyklętych. W grudniu 2020 r. otrzymała nagrodę Srebrnego BohaterOn–a im. Powstańców Warszawskich w kategorii nauczyciel i to wyróżnienie stało się przyczynkiem do napisania programu muzycznego. Współautorem programu, w tym także muzyki jest Leszek Czajkowski – bard, poeta, kompozytor, publicysta, twórca wielu znanych i cenionych programów muzycznych opisujących historię Polski. W koncercie zaśpiewa Klaudia Kołat, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pracuje w szkołach muzycznych, uczy dzieci i młodzież gry na fortepianie. W sposób szczególny, wykorzystując muzykę – kultywuje w swej pracy pamięć o Żołnierzach Wyklętych oraz Bohaterach Antykomunistycznego Powstania lat 1944-63.

Koncert odbędzie się w sobotę 25 marca o godz. 17:00 w budynku mławskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego przy ul. Sienkiewicza 24. Wstęp jest wolny.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: