Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Sukces mławskiego „ekonomika”. Zdobył nagrodę w konkursie „Złote Szkoły NBP”

Reklama

Zespół Szkół nr 4 w Mławie został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie „Złote Szkoły NBP”. „Ekonomik” debiutował w konkursie. Zdobył III nagrodę w kategorii warsztat uczniowski.

„Złote Szkoły NBP” to ogólnopolski program edukacyjny, którego ideą jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program popularyzuje wiedzę ekonomiczną w szkołach, integruje nauczycieli i uczniów oraz rozwija kompetencje społeczne. W tym roku odbyła się jego III edycja.

Do rywalizacji zgłosiło się aż 406 szkół z całej Polski. Placówki walczyły w trzech kategoriach: lekcja z ekonomią, debata szkolna i warsztaty uczniowskie. Zespół Szkół nr 4 w Mławie znalazł się w gronie 26 laureatów.

To dla nas ogromny sukces – zaznacza Anna Borkowska, nauczyciel matematyki i podstaw przedsiębiorczości w Zespole Szkół nr 4 w Mławie.

 

Warsztat uczniowski polegał na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez drużynę zajęć edukacyjnych dla uczestników, które będą dotyczyć tematu „Poznajemy bank centralny”.

Przygotowania do konkursu kosztowały nas wiele czasu i zaangażowania, dlatego tym bardziej cieszymy się z nagrody – mówi jeden z uczestników Dominik Puźmirowski.

 

Mławski „ekonomik” zdobył nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. zł, tytuł Złotej Szkoły NBP i ma apetyt na więcej. Reprezentacja szkoły już zapowiedziała swój start w przyszłorocznej edycji programu.

Pełny skład zwycięskiej drużyny:

Reprezentacja uczniów:
Anna Nowicka 2 TR
Emilka Prześlakiewicz 2 TR
Dominik Puźmirowski 2 TR
Zuzanna Falencka 3 TA
Julia Łyczek 3 TA
Oliwia Siemianowska 3 TA
Zuzanna Talarek 3 TA
Julia Wardęga 3 TA
Bartosz Włodarski 3 Ta
Reprezentacja nauczycieli:
Anna Borkowska – nauczyciel matematyki i podstaw przedsiębiorczości
Ewa Frąckiewicz Szałas – nauczyciel chemii
Joanna Zimolzak – nauczyciel przedmiotów zawodowych-koordynator projektu

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: