Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Stadion w Płońsku. Umowa podpisana

Reklama

Blisko 47 mln zł będzie kosztowała modernizacja stadionu w Płońsku. Miasto podpisało wczoraj (12 czerwca) umowę z wykonawcą inwestycji. Budowa ma ruszyć w lipcu.

Przy Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku powstanie stadion lekkoatletyczno-piłkarski z trybunami na 1000 miejsc siedzących, a także budynek szatni i magazynów z sanitariatami oraz siłownią w budynku socjalno-sportowym. Projekt przewiduje również: 8-torową bieżnię lekkoatletyczną o nawierzchni poliuretanowej, naturalną nawierzchnię boiska piłkarskiego, ogrodzenie stadionu i wewnętrzne ogrodzenie płyty boiska z bieżnią. Całość zostanie oświetlona. Pod płytą główną boiska powstanie drenaż, który będzie odprowadzał wodę opadową a także instalacja do nawadniania murawy.

Budowa stadionu nie byłaby możliwa bez wsparcia zewnętrznego – mówi burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

 

Specjalnym gościem podczas podpisania umowy na budowę stadionu był srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, były bramkarz reprezentacji Polski – Arkadiusz Onyszko.

 

Projekt nowego stadionu w Płońsku otrzymał pozytywne opinie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Był również konsultowany z przedstawicielami płońskiego środowiska sportowego – klubami i stowarzyszeniami. Budowa ruszy w lipcu, potrwa 2 lata.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: