Reklama

DZIAŁDOWSKIWIADOMOŚCI

Sprawdzili swoją wiedzę astronomiczną. Laureaci powiatowego konkursu „Copernicus” nagrodzeni

Reklama

Za nami XV edycja Powiatowego Konkursu Astronomicznego „Copernicus”. Uczniowie powiatu działdowskiego rywalizowali w Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku w dwóch kategoriach.

W młodszej – szkół podstawowych – zwyciężył Ignacy Adamczyk, 2. miejsce zajął Jeremiasz Frelczak, a 3. Zuzanna Rzeszotalska – wszyscy ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Działdowie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Julia Rucińska z Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku; 2. był Błażej Krajewski, a 3. Krystian Kuciński, obaj z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Działdowie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części młodzież zmagała się z testem o astronomii. Najlepsi wzięli udział w finale konkursu – multimedialnym quizie astronomicznym.

Gościem honorowym imprezy był naukowiec z Truszczyn, dyrektor TVP Nauka oraz prezes Fundacji Nicolaus Copernicus Robert Szaj. Patronat honorowy nad konkursem sprawował powiat działdowski.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: