Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAUMWMWIADOMOŚCI

Sierż. Wacław Małecki bohaterem prelekcji

Reklama

Nadchodzące Święto Niepodległości Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie chce uczcić prelekcją dotyczącą ciechanowskiego bohatera walk o niepodległość sierż. Wacława Małeckiego.

Pochodzący z Sarnowej Góry Kawaler Virtuti Militari zasłużył się w czasie I wojny światowej w działaniach lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej. Bohater walk z bolszewikami nad Styrem i Słuczem w 1919 r. Jako sierżant szef 7. kompanii II batalionu 32 pp., za zacięte walki z bolszewikami 7 maja 1920 r. o miejscowości Makanowicze i Wielki Bór na Polesiu, otrzymał odznakę honorową – szablę dowódcy.

Z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości chcemy przybliżyć tę wybitną postać – mówi Nina Matczak z Muzeum Szlachty Mazowieckiej.

 

Spotkanie uświetni koncert fortepianowy w wykonaniu uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie z klasy Tatiany Fedorczuk-Eichler.

Początek wydarzenia w czwartek 10 listopada o godz. 16:00 w budynku ekspozycyjnym muzeum przy ul. Warszawskiej 61.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: