Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Setki inwestycji w regionie ciechanowskim. Mazowsze podsumowuje programy wsparcia

Reklama

622 inwestycje zrealizowane w tym roku na terenie regionu ciechanowskiego, otrzymały wsparcie sejmiku województwa. Mazowsze przeznaczyło ponad 154 mln zł na nowe drogi, boiska, rozbudowę szkół, przedszkoli czy szpitali.

Samorząd Województwa Mazowieckiego realizuje 20 autorskich programów wsparcia, z których korzystają gminy, powiaty i organizacje pozarządowe z całego Mazowsza. Tylko w regionie ciechanowskim udało się w tym roku zrealizować 662 inwestycje. Najwięcej pieniędzy trafiło do naszego regionu w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Przeszło 54 mln zł pozwoliło na realizację 28 projektów. To m.in: budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie czy budowa Wiejskiego Domu Kultury i Strażaka w Konopkach. Są też inwestycje w służbę zdrowia. Ponad 23 mln zł pochłonęła przebudowa i rozbudowa budynku Oddziału Zakaźnego ciechanowskiego szpitala, w którym mieścić się będą oddziały zakaźny i psychiatryczny.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, autorskie programy wsparcia samorządu województwa to ogromna pomoc dla ich beneficjentów.

 

Wielu inwestycji nie udało by się bez tego wsparcia zrealizować – dodaje marszałek.

 

Na realizację 20 programów wsparcia w przyszłym roku sejmik przeznaczył rekordowe 900 mln zł.

Nabory na przyszły rok już ruszyły. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie mazovia.pl.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: