Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Radio 7 najpopularniejsze wśród lokalnych nadawców. Mamy najnowsze badania słuchalności

Reklama

Kolejny wielki sukces Radia 7! W 2023 r. znów okazaliśmy się najchętniej słuchaną lokalną rozgłośnią w byłym województwie ciechanowskim. To wyniki niezależnego, ogólnopolskiego badania Radio Track, realizowanego przez instytut Kantar Polska.

W czterech powiatach, w których słychać nas najlepiej: mławskim, ciechanowskim, działdowskim i żuromińskim, słuchalność Radia 7 wyniosła blisko 22%. Pozwoliło nam to prześcignąć dwukrotnie najsilniejszego z lokalnych konkurentów. Przynajmniej raz w tygodniu Siódemkę włączał co drugi słuchacz z regionu. Jeszcze lepiej poradziliśmy sobie tam, gdzie Radio 7 gra od samego początku. W powiatach mławskim, działdowskim i żuromińskim nasz udział w czasie słuchania wyniósł niemal 38%. Radio 7 pokonało w ten sposób lidera rankingu ogólnopolskiego, czyli RMF FM.

Dwucyfrowy wynik: 15% zanotowaliśmy też – jako jedyny lokalny nadawca – w skali całego dawnego województwa ciechanowskiego. To obszar znacznie większy niż koncesyjny zasięg naszych nadajników. Badanie Radio Track potwierdza, że docieramy do mieszkańców znacznej części północnego Mazowsza, również powiatów: sierpeckiego, przasnyskiego, pułtuskiego i płońskiego (zobacz mapę zasięgu).

Ten sukces nie byłby oczywiście możliwy bez słuchaczy, którzy konsekwentnie wybierają Radio 7. Każdego dnia spędzacie z nami średnio 2,5 godziny – to mocno wyróżniający się wynik. Inaczej niż inne rozgłośnie, nie doświadczamy nagłego odpływu słuchaczy wieczorami – nasza „Wieczorynka” skutecznie opiera się telewizji i serwisom wideo. Siódemki słuchają zarówno młodzi dorośli, jak i seniorzy, jednak szczególną popularność notujemy pośród czterdziesto- i pięćdziesięciolatków. Ta ważna dla reklamodawców grupa stanowi przeszło połowę naszych słuchaczy. Dodajmy, że aktywną społeczność zbudowaliśmy także w Internecie – nasz facebookowy profil skupia już blisko 50 tys. osób.

Badanie Radio Track potwierdziło pozycję Radia 7 jako silnego medium regionalnego. Dziękujemy słuchaczom i reklamodawcom za to, że tak zgodnie wybierają Państwo właśnie Siódemkę. Postaramy się, by i w tym roku nasz program zapewniał wiele atrakcji, a inwestycja w reklamę na antenie Radia 7 przyniosła jeszcze więcej wymiernych korzyści.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

2 razy komentowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: