Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAPOD PATRONATEM RADIA 7TEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

„Ptasie opowieści”. Za nami ekologiczne warsztaty z Radiem 7

Reklama

Spacer ornitologiczny, wystawa fotograficzna połączona z gawędą o bezkrwawych łowach z aparatem, a do tego konkursy wiedzy o ptakach i ekologii oraz poczęstunek od Koła Gospodyń Wiejskich. Tak było w sobotę podczas warsztatów ekologicznych „Ptasie opowieści” organizowanych przez Radio 7.

„Ptasie opowieści” to cykl audycji radiowych, które od ubiegłego piątku są emitowane na antenie Radia 7. Ornitolodzy, ekolodzy i leśnicy opowiadają o ptakach żyjących w naszym regionie. Projekt „Ptasie opowieści” zainaugurowaliśmy warsztatami ekologicznymi pod tą samą nazwą. W ramach wydarzenia zorganizowanego w Lesie Śmiecińskim w Ciechanowie odbył się spacer z ornitologiem Markiem Murawskim i pracownikami Nadleśnictwa Ciechanów oraz ekologiczne konkursy. Uczestnicy nie tylko pogłębili wiedzę na temat otaczającej nas fauny i flory, ale również wygrali nagrody, m.in. budki lęgowe dla ptaków czy sadzonki drzew.

Wydarzenie spotkało się z ciepłym przyjęciem słuchaczy Radia 7, którzy proszą o więcej i częściej.

 

W warsztatach „Ptasie opowieści” wziął udział radny samorządu Mazowsza Konrad Wojnarowski, który również uważa, że takie inicjatywy powinny się odbywać cyklicznie.

 

Wydarzenie uświetniła wystawa dwóch ciechanowskich fotografików: Grzegorza Hoffmana i Kazika Kosmali, połączona z gawędą o ich przyrodniczych wyprawach. Smaczny poczęstunek zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich „CudaWianki” z Nużewa.

Partnerami projektu jest Nadleśnictwo Ciechanów oraz Nadleśnictwo Dwukoły. Zadanie publiczne pn. „Ptasie opowieści” jest dofinansowane ze środków z budżetu województwa mazowieckiego.

Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: