Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAMŁAWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Przed nami Noc Muzeów. Atrakcje przygotowały wszystkie placówki w regionie

Reklama

To najważniejsze wydarzenie w roku dla placówek muzealnych. Jutro (18 maja) odbędzie się „Noc Muzeów”, w którą, jak co roku, włączą się wszystkie muzea z naszego regionu.

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza do wszystkich swoich placówek w godz. 18:00 do 23:00.

Dużo atrakcji jest zaplanowanych na Zamku Książąt Mazowieckich – informuje kierownik wydziału promocji muzeum Nina Matczak.

 

W budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej 61 odbędą się warsztaty „Malowane Kamienie”, „W świecie faraonów”, „Z kuferka prababci” a także warsztaty, prowadzone przez Łukasza Rosiaka, kolekcjonera i twórcę wystawy „Życie w kamieniu zapisane”.

Atrakcji nie zabraknie także w oddziale w Gołotczyźnie – dodaje Nina Matczak.

 

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze otworzy dla zwiedzających trzy pracownie: edukacji – gdzie będzie można poczuć się na chwilę jak w gotowalni Elizy Krasińskiej, czy spróbować swoich sił w kaligrafii; konserwacji, gdzie będzie można poznać, na czym polega praca konserwatora dzieł sztuki oraz pracownię digitalizacji gdzie będzie można poznać muzealną bibliotekę. Muzeum Romantyzmu udostępni również ekspozycje w zameczku, powozowni, oficynie, dworze i oranżerii, a o godz. 19:00 i 21:00 będzie można wejść do krypt Krasińskich.

Swoją ekspozycję udostępni też nieodpłatnie Park Nauki Torus, w którym odbędą się również ogniste eksperymenty.

Zakład Komunikacji w Ciechanowie ułatwi ciechanowianom dostęp do kultury. 18 maja do Parku Nauki Torus, Zamku Książąt Mazowieckich, Gołotczyzny i Opinogóry pojadą bezpłatne autobusy

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie przygotowało projekcje filmu „Dawno temu w Mławie”, zabawę z kodami QR i warsztaty historycznych tańców dworskich przygotowane z Fundacją „Krzewienia Kultury – Zawkrzanie”.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: