Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Prace na ulicy Spokojnej w Glinojecku

Reklama

Ulica Spokojna w Glinojecku zostanie rozbudowana od ulicy Fabrycznej do ulicy Wesołej. W ramach zadania planowana jest przebudowa istniejących elementów konstrukcji jezdni, krawężników, chodników, zjazdów i sieci wodociągowej, a także budowa nowych elementów kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Jezdnia będzie mieć szerokość 6 m, natomiast chodniki 2 m. Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z betonu asfaltowego, a chodniki i zjazdy z kostki betonowej.

Obecnie wymieniona droga posiada nawierzchnię żużlową. Celem rozbudowy drogi jest poprawa jej przejezdności, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszych. Ulica Spokojna ma szczególne znaczenie dla rozwoju spójnej sieci dróg publicznych. Łączy drogę powiatową z drogami gminnymi prowadzącymi do przyległego osiedla domów wielorodzinnych. Przez ulicę Fabryczną łączy się z drogą krajową Kutno – Płock – Ciechanów – Ostrów Mazowiecka, a dalej w kierunku północnym z drogą powiatową Glinojeck – Żeleźnia – Krusz. Poprzez odcinek drogi nr 60 Glinojeck jest połączony z drogą krajową nr 7 Gdańsk – Warszawa.

Przy ulicy Spokojnej zlokalizowana jest zabudowa wielorodzinna, budynki magazynowe zabytkowej cukrowni „Izabelin”. W pobliżu znajduje się targowisko „Mój Rynek”, do którego prowadzi właśnie ta droga. Poprawa warunków jazdy spowoduje ograniczenie emisji spalin i akumulacji zanieczyszczeń wpływając na poprawę stanu środowiska naturalnego. Dzięki realizacji inwestycji zapewnione zostanie lepsze powiązanie dróg lokalnych, a mieszkańcy będą mogli sprawnie poruszać się po mieście.

Koszt inwestycji to ponad 6.5 miliona złotych. Prawie 4 miliony dokłada Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Droga zostanie oddana w przyszłym roku.

 

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: