Reklama

DZIAŁDOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Poznajemy parki krajobrazowe. Drużyna z Rybna druga na Warmii i Mazurach

Reklama

Za nami finał wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W tym roku gospodarzem był Mazurski Park Krajobrazowy.

Welski Park Krajobrazowy i nasz region reprezentowała w tym roku drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie. Uczniowie wypadli świetnie, zajmując 2. miejsce. Dodatkowo dwaj uczniowie z naszej drużyny zdobyli nagrody indywidualne. Antoni Zieliński był 2., a Norbert Żuralski 3.

Wydarzenie było dwudniowe – mówi edukatorka Welskiego Parku Krajobrazowego Izabela Redman-Zalewska.

 

Uczniowie pierwszego dnia wzięli udział w wycieczce edukacyjno-krajobrazowej. Płynęli łodzią po Jeziorze Mikołajskim i jeziorze Śniardwy oraz odwiedzili Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji KUMAK w Urwitałcie. Drugi dzień miał charakter konkursowy.

Województwo warmińsko-mazurskie w etapie krajowym będzie reprezentowała drużyna zwycięska z Szyldaku, którą wystawił Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: