Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Powstanie szlak turystyczny linią walk wrześniowych 1939 r.

Reklama

Samorządy pięciu gmin podpisały dziś porozumienie w sprawie utworzenia nowego szlaku turystycznego na północnym Mazowszu. Jego długość wyniesie ponad 51 km.

Projektowany szlak turystyczny będzie przebiegał przez linię walk wrześniowych 1939 r. na terenie Mławy oraz gmin Iłowo-Osada, Lipowiec Kościelny, Szydłowo i Wieczfnia Kościelna, w tym na terenie Nadleśnictwa Dwukoły. Szlak powstanie w oparciu o przebieg już istniejącego szlaku walk wrześniowych 1939 roku, wyznaczonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w latach 80.

Samorządy i Nadleśnictwo Dwukoły już we wrześniu ubiegłego roku zadeklarowały wzajemną współpracę przy przygotowaniu, realizacji, współfinansowaniu i promocji szlaku – wyjaśnia burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski.

 

Dla nas to turystyczna i historyczna szansa – mówi w rozmowie z Radiem 7 wójt gminy Wieczfnia Kościelna Mariusz Gębala.

 

Poszczególne gminy będą partycypowały w kosztach przedsięwzięcia wprost proporcjonalnie do długości poszczególnych odcinków szlaku położonych na ich terenie. Całe zadanie będzie kosztować blisko 56 tys. zł i ma być zakończone jeszcze w tym roku. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – nawet tego lata.

Szlak zostanie profesjonalnie oznaczony i pojawią się na nim tablice informacyjne poświęcone najciekawszym miejscom. Powstanie także aplikacja mobilna z mapą szlaku i bazą informacji na jego temat.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: