Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Pomoc humanitarna dla Ukrainy. Sympozjum naukowe w Ciechanowie

Reklama

„Wojna na Ukrainie. Pomoc humanitarna jako wyzwanie dla instytucji polityki społecznej i pracy socjalnej”. To temat przewodni sympozjum naukowego, które odbyło się na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie.

W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy, pracownicy socjalni, pracownicy polityki społecznej, a także uczniowie ciechanowskich szkół. Liczne audytorium miało okazję wysłuchać wykładów dotyczących lokalnych działań pomocowych na rzecz Ukrainy jak i doświadczeń wynikających z organizowania i koordynowania pomocy humanitarnej.

Jak mówi w rozmowie z Radiem 7 dr Marcin Bąkiewicz z Fundacji Conviventia im. Juliusza Słowackiego, z perspektywy roku wsparcia dla naszych wschodnich sąsiadów, zmienił się rodzaj i częstotliwość pomocy. Fundacja wysłała na Ukrainę ponad 30 transportów z pomocą humanitarną. Na początku był to jeden transport na tydzień, teraz jest jeden na miesiąc.

 

O najmłodszych beneficjentach pomocy na terytorium Ukrainy, z perspektywy wolontariuszki opowiedziała ukraińska artystka Swietłana Zabara. Wspólnie z misją humanitarną studentów i Fundacją Conviventia od pierwszych dni wojny realizuje projekt art-terapii.

 

W ramach projektu, dzieci namalowane przez siebie obrazki ofiarowują ukraińskim żołnierzom przebywającym w szpitalach.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: