Reklama

NA SYGNALEWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

Policja o fentanylu. Zatrzymano dwie osoby

Reklama

Dwie osoby zatrzymane w Żurominie za obrót fentanylem są tymczasowo aresztowane – poinformował o tym zastępca komendanta głównego policji nadinspektor Roman Kuster.

Mazowiecka Policja Wojewódzka analizuje ok. 30 postępowań z terenu Żuromina w kierunku sprawdzenia, czy dotyczyły fentanylu. To sprawy z ostatnich 11 lat. Chodzi o zgony młodych ludzi.

 

Nadinspektor Roman Kuster walkę z fentanylem określił mianem dużej pracy operacyjnej i procesowej, choć w operacjach antynarkotykowych dominują inne środki.

 

Od poniedziałku (17 czerwca) monitoruje się wystawianie i realizację recept na leki opioidowe. Pierwsze raporty trafiają do policji.

Opioidy to leki przeciwbólowe stosowane do leczenia długotrwałych i silnych bólów. Należą do grupy substancji działających na receptory opioidowe, czyli receptory bólu. Fentanyl to najsilniejszy lek przeciwbólowy o działaniu narkotycznym. Nazywany jest narkotykiem zombie. Jest sto razy silniejszy od morfiny i silnie uzależnia.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: