Reklama

MŁAWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7SPORTTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Pół tysiąca pływaków będzie się ścigać w Mławie

Reklama

To będzie mławskie święto pływania. Przed nami Ogólnopolskie Zawody „Mława dla Pływania” pod patronatem Burmistrza Miasta Mława.

Zawody pływackie odbędą się w mławskiej pływalni. Rozpoczną się w sobotę, a w niedzielę odbędą się ostatnie finały i ceremonia dekoracji.

Organizatorem konkursu jest Klub Pływacki Płetwal Mława, współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie, a patronem finansowym Miasto Mława.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków Samorządu Miasta Mława w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przeciwdziałania Narkomani.

W zawodach weźmie udział prawie 500 pływaków z całej Polski. Każdy z nich będzie mógł wywalczyć wyjątkowe medale. Są one odwzorowaniem medali z pierwszych zawodów organizowanych przez klub w maju 2010 r.

Medale te przed laty ufundował, zaprojektował i wykonał w mennicy państwowej Grzegorz Miałki – współzałożyciel klubu Płetwal. W tym roku Grzegorz Miałki przedwcześnie zmarł. Jak informuje klub, medale mają być dowodem sympatii i pamięci dla współzałożyciela klubu.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: