Reklama

MŁAWSKINA SYGNALETEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Pobicie mławianina przez policję? Komentarz komendy w Radomiu

Reklama

Na naszą prośbę sprawę rzekomego pobicia 31-letniego mławianina przez mławską policję skomentowała Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu. Jak się okazuje patrol próbował zatrzymać mężczyznę, gdyż ten był podejrzany m.in. o posiadanie broni oraz o dokonanie uszkodzenia ciała.

Poniżej publikujemy w całości komentarz rzecznika prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Katarzyny Kucharskiej:

„Policjanci z KPP w Mławie od lutego prowadzą postępowanie dotyczące poważnego uszkodzenia ciała. W trakcie realizowania czynności przeprowadzili przeszukanie w miejscu zamieszkania mężczyzny, którego podejrzewali o dokonanie tego przestępstwa.

Na miejscu zastali tylko jego konkubinę, ale w czasie czynności ujawnili nielegalną broń, amunicję, własnoręcznie robione granaty, narkotyki oraz przedmioty służące do ich wytwarzania. Od tego czasu próbowali ustalić miejsce pobytu mężczyzny.

26 marca policjanci patrolujący miasto zauważyli kobietę z mężczyzną, w którego mieszkaniu ujawnili niebezpieczne i zabronione przedmioty, a który jednocześnie był osobą podejrzaną o dokonanie uszkodzenia ciała. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać w kierunku bloków. Policjanci ruszyli w pościg. Uciekający biegnąc przy jednym z bloków uderzył głową w rant balkonu. Policjanci podbiegli i próbowali mężczyznę obezwładnić, aby dokonać jego zatrzymania. Ten stawiał czynny i bierny opór. Policjanci użyli siły fizycznej niezbędnej do zastosowania kajdanek. Decyzją dyżurnego jednostki mężczyzna miał zostać zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, jednak wcześniej, zgodnie z procedurami przewieziony został do szpitala, gdzie został przebadany. Decyzją lekarza mężczyzna pozostał w szpitalu. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili 22 torebki foliowe z zapięciem strunowym z zawartością proszku oraz suszu.

Dla kompleksowego ustalenia wszelkich okoliczności i przebiegu tej interwencji Komendant Powiatowy Policji w Mławie polecił wszcząć w dniu 27 marca czynności wyjaśniające, a dzisiaj, po uzyskaniu informacji z mediów o rzekomym pobiciu mężczyzny, dla zapewnienia transparentności i rzetelnego wyjaśnienia okoliczności tej sprawy, powiadomione zostało Biuro Spraw Wewnętrznych oraz Prokuratura Rejonowa w Mławie, która niezależnie wyjaśni tę sprawę.

Jak wynika z opublikowanego w mediach opisu badania lekarskiego mężczyzna doznał obrażeń w obrębie głowy. Nie stwierdzono żadnych innych uszkodzeń na ciele, co faktycznie mogłoby wskazywać na to, że mężczyzna biegnąc mógł uderzyć w balkon. Oczywiście te kwestie wyjaśnią biegli, ale jeśli okaże się, że wersja o pobiciu jest nieprawdziwa mężczyzna ten musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi.”

O sprawie pisaliśmy TUTAJ

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

26 razy komentowano

   1. panie Łukasz, jak cie dresy zleją pod klatką to sam zadzwonisz po te „psy” klaunie, pajaców trzeba eliminować ze spoleczenstwa

    1. Właśnie to są czasy takich jak Ty ormowcow. Nie raz dostałem w łeb nie raz ja kogoś walnelem w łeb ale nikt nie dzwonił. Na policję. A dziś kopnij go w dupe i dzwoni na policję aż k… a mac. Ale było minęło dziś tylko podp……. ją

 1. Ale Stonoga publikuje fotki tego skatowanego człowieka jak jest wolny i ratują mu życie w szpitalu ! Ktoś kłamie, albo wy albo on.

 2. Przecież ten człowiek został zatrzymany, przewieziony do Szpitala, gdzie został decyzją lekarza, ludzie obudźcie się, dalej wierzycie w te bajki, które Pisze Pan S.

 3. Uderzył głową w rant balkonu. Wstał jeszcze raz uderzył. I tak jeszcze ze dwadzieścia razy. Przecież tego p…….nia się czytać nie da.

 4. JUZ NAPEWNO CXEKAJA W KRYMINALE JAK SMUTNI PANOWIE WJADĄ NA PUSZKĘ OJ BEDZIE SIE DZIAŁO. Tam nie będziecie już katami:))

 5. Stonoga zawsze broni patologię, im większy patus, złodziej itp tym bardziej psycho zbyniu płacze. Brawo policja, że zatrzymaliscie to coś!

  1. Generalnie policja nie powinna nikogo bić, ale patrząc na to logicznie, gnojek miał narkotyki którymi truł dzieci i nie tylko. Sam kogoś tez pobił co powiedziała nawet jego konkubina. Także parząc na całokształt, może lepiej się stało.

 6. Tak poważne zarzuty i próbujecie ludziom wciskać kit , że po przebadaniu został wypuszczony do domu ? Proszę was .. przecież to się kupy nie trzymie .. Gdyby wszystkie te zarzuty były prawdziwe – Policja czekała by na wypis od lekarza(zielone światło) i zawiozła go we właściwe miejsce ..(na pewno nie do domu..).

  1. Strach wyjść na ulicę? Ja się nie boję może dlatego, że nie mam powodów… Nikomu krzywdy nie zrobiłem, nie handluję niczym nielegalnym itp. Nie mam powodów aby bać się policji, no chyba, że drogówki.
   Nie wierzę też w to, że zatrzymują kogokolwiek „za niewinność” więc nie bój się jeśli masz czyste sumienie albo bardziej się kryj ze swoją działalnością.

 7. …poczekamy zobaczymy co z tego wyjdzie … ale chce tu opisać moje doświadczenie z przed kilku miesięcy … przechodziłem przez jezdnie niedaleko przejścia dla pieszych około 10 m…. nagle zajechał mi drogę patrol na sygnale, ostro i agresywnie kazano mi sie wylegitymować i oczywiście mandat. Przepis to przepis , z drugiej strony pusta ulica , kilka aut zaparkowanych ruch zerowy i patrol czychajacy na … . OK, taka praca ale postawa do mnie agresywna …. coś się nie podoba? czy a co ? … nie należę do okruszków wiec myślę ze dal bym rade obojgu ale to przecież władza i to prowokacyjne zachowanie ….. może odreagowanie na problemy w domu lub w pracy…
  Tak własnie moje doświadczenie z policja w Mławie …. poczułem się jak przestępca , jeszcze do tego poniżony choć tylko wystarczył by mandat i do widzenia.

  1. Jak woziłeś się z tematem po mieście to się dziwisz… Każdy kozak, nawet bez dresu łazi po mieście albo nafutrowany albo tak się bardzo czuje panem i władcą. Ura bura szef podwóra bo zadzwoni po koleżków. A może ktoś opisze patologię co drze się „LEGIA” (choć jesteśmy w Mławie) i wypisują gówniarze nawet na nowych znakach drogowych… Policja powinna wyłapać całą szwędającą się patologię bo strach to jest ale przy takich dziwnych typach przechodzić z dziećmi a nie przy policji.
   Ten gość z artykułu miał kupę tematu, broń, granaty i uciekał przed kontrolą… mieli czekać aż im podrzuci taki grant albo pośle kulkę?
   Macie ludzie mózgi czy Wam czy bielinka już wypaliła?
   Zatrzymali Cie policjanci? Na pewno nie mieli powodu? Wątpię. Piszę do ogółu bo to co czytam… Żal…

 8. widzę, że rzesze cwaniaczków i ludzi wątpliwej reputacji są oburzone zachowaniem policji, Ja nie mam i nie miałem nigdy sytuacji, że policja mnie goni, żebym musiał się kryć przed nią lub przeszukano mi dom. Koleś sobie na pewno zasłużył na swoją reputację nie tylko u policji ale też u społeczeństwa, przypuszczalnie był mętem i nie ma co go żałować. Jak dla mnie nie ma o czym mówić, bo na szacunek trzeba sobie zapracować a takie męty lubią krzyczeć gdy dzieje się im krzywda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: