
Za nami jubileuszowa, X Płońska Gala, która odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Podczas uroczystości burmistrz Andrzej Pietrasik wręczył statuetki Płońskich Wież osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla miasta.
Najwięcej nagród trafiło do środowiska sportowego, a zwłaszcza do lekkoatletów Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bank Spółdzielczy Płońsk. Super Wieżę otrzymał sam klub, którego wychowankami byli m.in. mistrzowie olimpijscy Tomasz Majewski i Piotr Małachowski. Wyróżniono także indywidualnych sportowców – sprintera Kacpra Buczyńskiego, kulturystę Mateusza Paluszyńskiego, sztangistkę Weronikę Kaniewską oraz młodych mistrzów rzutów i biegów.
Społecznikiem Roku zostali: Zuzanna Sabalska, która angażuje się w akcje charytatywne, Ewa Lewandowska – pielęgniarka anestezjologiczna i intensywnej opieki zdrowotnej z płońskiego szpitala, oraz działające na rzecz zwierząt Stowarzyszenie „Uszy do góry”.
W kategorii Kultura i Sztuka doceniono Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Con Grazia”, od trzech dekad promującą Płońsk w kraju i za granicą.
Tytuł Człowieka z Pasją trafił do młodej licealistki Marii Kamińskiej za projekt naukowy dotyczący ochrony klimatu, a Przyjaciółmi Płońska zostali 96-letni regionalista Czesław Cichocki oraz Andrzej Porawski – wieloletni dyrektor Związku Miast Polskich.
Galę zakończył koncert Magdy Steczkowskiej i symboliczny tort.



