Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Park w Gołotczyźnie w prestiżowym konkursie. Ma szansę stać się modernizacją roku

Reklama

Rodzinny Park Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie jest w finale ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”.

Park rywalizuje w kategorii: najciekawsza modernizacja ukończona do końca 2022 r.

Choć to nie była inwestycja gminy Sońsk, wójt Jarosław Muchowski cieszy się z jej powstania i z nominacji.

 

Dzięki tej inwestycji wzrosła świadomość mieszkańców powiatu i regionu o Gołotczyźnie i historycznych postaciach z nią związanych – uważa wójt i dodaje, że znacznie wzrósł ruch turystyczny.

 

Park Edukacji i Rozrywki w Gołotczyźnie powstał na 5 ha działce w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Pozytywizmu. Park został podzielony na strefy: dziecięcą z wodnym placem zabaw, ścianką wspinaczkową czy integracyjnym placem zabaw; strefę leśną z hamakami, miejscem na ognisko i drewnianymi wiatami; strefę przyrodniczą z wodnym rozlewiskiem i drewnianymi kładkami oraz sportową z siłownią plenerową. W ramach inwestycji powstały również tężnie solankowe.

Tę jedną z największych atrakcji turystycznych na północnym Mazowszu stworzył powiat ciechanowski, przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Całość kosztowała blisko 5 mln zł.

Zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” poznamy jesienią podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: