Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Opieka paliatywna w przasnyskim szpitalu. Od 1 kwietnia

Reklama

W Przasnyszu rozpocznie działalność Pododdział Opieki Paliatywnej. Narodowy Fundusz Zdrowia wydał pozytywną decyzję dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, która będzie obowiązywać od 1 kwietnia.

Placówka ma zapewniać wszechstronną opiekę pacjentom chorującym na nieuleczalne choroby oraz krótkoterminową opiekę wyręczającą rodziny chorych w stanie terminalnym.

Pododdział Opieki Paliatywnej został urządzony na pierwszym piętrze szpitala, przy Oddziale Chorób Wewnętrznych. Składa się z czterech sal 2-osobowych oraz dwóch sal 1-osobowych.

Wszystko jest już gotowe – informuje dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu Zbigniew Makowski.

 

Opieka paliatywna jest ukierunkowana na poprawę jakości życia, ma na celu zapobieganie bólowi i innym objawom somatycznym oraz ich uśmierzanie, łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: