Reklama

DZIAŁDOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Odkryto grób kilku tysięcy więźniów obozu w Działdowie

Reklama

Makabryczne odkrycie w Lesie Białuckim. Odnaleziono grób ponad 8 tysięcy więźniów obozu Soldau i ujawniono kilkanaście ton prochów ludzkich.

Odkrycia dokonał naczelnik gdańskiego pionu śledczego Instytutu Pamięci Narodowej wraz z grupą biegłych i specjalistów z zakresu archeologii i antropologii pod kierunkiem dr. hab. Andrzeja Ossowskiego z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Odkrycie przeszło najśmielsze oczekiwania – mówi Andrzej Ossowski.

 

Odnalezione przedmioty, wśród których są m.in. guziki, sprzączki, krzyże, czy spinki trafią do Muzeum Pogranicza w Działdowie.

Jeśli uda się zidentyfikować właścicieli tych przedmiotów, będą mogły one być przekazane rodzinom – mówi prezes gdańskiego IPN Karol Nawrocki.

 

Odkrycie jest dowodem niemieckiej zbrodni w obozie śmierci w Działdowie. Według przypuszczeń archeologów w białuckim lesie znajduje się więcej takich grobów. Poszukiwania będą kontynuowane.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: