Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAWIADOMOŚCI

Nowe projekty w COEK Studio. Placówka zdobyła 440 tys. zł

Reklama

Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej Studio pozyskał łącznie 440 tys. zł na realizację nowych projektów, w których wezmą udział ciechanowianie w różnym wieku. Będą to wyjazdy do teatrów, muzeów i filharmonii a także festiwal teatrów dla dzieci, który odbędzie się latem.

W ramach projektu „K jak Kultura” COEK Studio zorganizuje dla mieszkańców Ciechanowa wyjazdy tematyczne do miejsc ważnych dla kultury narodowej. Na to zadanie miejska jednostka kultury pozyskała 60 tys. zł dofinansowania z programu Kultura Dostępna 2024, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kolejne 180 tys. zł z resortu kultury będzie przeznaczone na organizację „I Ciechanowskiego Festiwalu Teatrów dla Dzieci”. Przez trzy wakacyjne dni na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich prezentowane będą spektakle przygotowane przez teatry działające w całej Polsce. W programie znajdą się zarówno klasyczne bajki, jak i współczesne sztuki teatralne wykorzystujące różne style i techniki.

W ramach kolejnego grantu miejska jednostka kultury będzie mogła kupić mobilną scenę do realizacji przedstawień, zajęć edukacyjnych, warsztatów, przeglądów oraz koncertów. Przenośna konstrukcja pozwoli na łatwą instalację sceny w różnych miejscach i podniesienie poziomu wydarzeń organizowanych dla mieszkańców. Zadanie zostanie dofinansowane kwotą 200 tys. zł z programu „Infrastruktura domów kultury 2024”.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: