Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Nowe oddziały przy ciechanowskim szpitalu zgodnie z planem. Adam Struzik z gospodarską wizytą na budowie

Reklama

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wizytował dziś budowę Oddziałów Zakaźnego i Psychiatrycznego przy Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie.

Na realizację inwestycji samorząd województwa przeznaczy 40 mln zł.

Decyzję o dostosowaniu oddziałów zakaźnych w Ciechanowie i Płocku do nowych wyzwań i standardów podjęliśmy już 2 lata temu – mówi marszałek Adam Struzik.

 

Nowy pawilon szpitalny o powierzchni 1,5 tys. m2 już stoi. Znajdą się w nim dwa oddziały: zakaźny i psychiatryczny. Na głównym, trzykondygnacyjnym budynku zostały do wykonania prace wykończeniowe – informuje kierownik budowy Damian Fromarkiewicz.

 

Oba oddziały zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny – mówi zastępca dyrektora ciechanowskiego szpitala Małgorzata Turowska.

 

Budowa ma się zakończyć we wrześniu. Oddział zakaźny będzie się składał z 28 sal chorych dla 38 pacjentów, w tym z sześciu izolatek z węzłami sanitarnymi. Znajdą się tam również dwa boksy melcerowskie, czyli pomieszczenia o wysokim stopniu izolacji.

Z kolei oddział psychiatryczny pomieści w sumie 41 pacjentów. Powstaną tu m.in. dwie izolatki z węzłami sanitarnymi.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: