Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości w Mławie z asystą wojskową

Reklama

Żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej swoją obecnością uświetnią tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mławie.

Uroczystości rozpocznie msza święta w kościele pw. Świętej Trójcy o godz. 10:00. Po niej uczestnicy wydarzenia przemaszerują do parku miejskiego pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Główne obchody zainauguruje wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, po którym nastąpią przemowy burmistrza Mławy oraz zaproszonych gości, a także składanie kwiatów przez delegacje – wyjaśnia rzecznik mławskiego ratusza Magdalena Grzywacz.

 

Miłośnicy aktywnego świętowania wezmą udział w XXXI Biegu Niepodległości wokół miejskiego parku. Bieg wystartuje na ul. Reymonta ok. godz. 12:30.

Władze miasta apelują do mieszkańców oraz reprezentantów instytucji zlokalizowanych w Mławie o wywieszanie biało-czerwonych flag Polski, a także niebiesko-biało-niebieskich flag Mławy. Warto dodać, że w ostatnich latach mławski ratusz rozdał mieszkańcom ponad 800 flag. Mławianie, którzy nie mają jeszcze flagi, wciąż mogą ją otrzymać. Wystarczy się zgłosić do Wydziału Komunikacji Społecznej i Medialnej w ratuszu. Liczba flag jest ograniczona.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: