Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Mural na 100-lecie przasnyskiej szkoły. Będzie przedstawiał mjr. Henryka Sucharskiego

Reklama

Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu świętuje w tym roku 100-lecie istnienia. Z tej okazji na ścianie budynku pojawi się mural przedstawiający patrona szkoły Henryka Sucharskiego, majora piechoty Wojska Polskiego, komendanta Wojskowej Składnicy na Westerplatte w czasie obrony placówki podczas kampanii wrześniowej.

Autorem muralu będzie Rafał Roskowiński – polski artysta, doktor sztuk pięknych, założyciel Gdańskiej Szkoły Muralu oraz pionier i legenda polskiego, historycznego street artu. Oficjalne odsłonięcie ściennego malowidła zaplanowano jeszcze w tym miesiącu, podczas obchodów 100-lecia Zespołu Szkół Powiatowych.

Malowidło jest efektem współpracy samorządu powiatu i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, które otrzymało dofinansowanie na to zadanie w ramach programu „Mur, ale historia Wojska Polskiego”, organizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: