Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Może ruszać budowa ostatniego odcinka S7. Jest decyzja wojewody

Reklama

Może ruszać budowa ostatniego odcinka trasy S7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Decyzja dotyczy ok. 13 km drogi ekspresowej Siedlin-Załuski.

Wydanie decyzji to dla dotychczasowych właścicieli nieruchomości rozpoczęcie procedur związanych z wypłatą odszkodowań, które prowadzi wojewoda mazowiecki, natomiast dla wykonawcy to możliwość rozpoczęcia pełnego frontu robót w terenie. Na sąsiednich odcinkach Modlin-Czosnów oraz Załuski-Modlin roboty już trwają.

W miejscu obecnej dwujezdniowej drogi krajowej powstanie także dwujezdniowa, ale z trzema psami ruchu, ekspresowa S7. Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Poczernin i Przyborowice, ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu.

Wartość kontraktu to ok. 692,5 mln zł. Zgodnie z podpisaną umową termin zakończenia wszystkich prac to wiosna 2025 r. Wykonawca złożył jednak roszczenia, w których oczekuje wydłużenia czasu na ukończenie oraz dodatkowych środków finansowych.

Od 23 grudnia 2022 r. kierowcy mają już do dyspozycji 275 km drogi ekspresowej od węzła Gdańsk Południe do Płońska.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: