Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Młodzieżowa Rada Miasta Mława poszukuje Rzecznika Praw Ucznia. Trwa przyjmowanie zgłoszeń

Reklama

Powinna to być osoba empatyczna, zainteresowana sprawami młodzieży i znająca się na prawie oświatowym.

Trwa przyjmowanie zgłoszeń na funkcję Mławskiego Rzecznika Praw Ucznia.

Pomysł jego powołania zrodził się w głowach radnych Młodzieżowej Rady Miasta Mława już we wrześniu ubiegłego roku – mówi wiceprzewodniczący Rady Kacper Witek.

 

Szukamy konkretnej osoby – dodaje Kacper Witek.

 

Do zadań rzecznika będzie należało zajmowanie się wszelkimi sprawami związanymi z przestrzeganiem praw ucznia, współpraca z uczniami, samorządem uczniowskim, przedstawicielami placówki oświatowej w zakresie upowszechniania praw i obowiązków ucznia, analiza sporu i próba rozstrzygnięcia konfliktu pomiędzy uczniami lub między uczniami, a osobami pracującymi w szkole.

Kandydat na Mławskiego Rzecznika Praw Ucznia powinien mieć polskie obywatelstwo, znać się na prawie oświatowym, być osobą otwartą i życzliwą w stosunku do uczniów i ich ewentualnych problemów, wrażliwą na sprawy społeczne, dyspozycyjną czasowo, a także cieszącą się autorytetem.

Wyboru dokona zespół powołany przez burmistrza Mławy. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do końca lipca. Osoby zainteresowane są proszone o przesłanie uzasadnienia chęci podjęcia się zadania na adres Urzędu Miasta Mława, ul. Stary Rynek 19, bądź na adres e-mail: info@mlawa.pl z tematem wiadomości „Mławski Rzecznik Praw Ucznia”.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: