Reklama

KULTURAMŁAWSKIWIADOMOŚCI

Młodzi śpiewacy z całej Polski w Mławie. XII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Z. Skwary

Reklama

XII Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Zdzisława Skwary. Odbędzie się od czwartku do soboty w Mławie. O tytuł powalczą młodzi śpiewacy z całego kraju.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosili się uczestnicy z akademii muzycznych w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Bydgoszczy oraz uczniowie z Warszawy, Szczecina, Słupska, Łodzi, Suwałk, Olsztyna, Elbląga i Mławy.

Tradycyjnie konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: studenckiej i uczniowskiej. Od paru lat pierwszy etap rozgrywany jest poprzez nadesłanie filmów z nagraniami.

Na ich podstawie jury dopuszcza do etapu drugiego, stacjonarnego – wyjaśnia wiceprzewodniczący jury Michał Gogolewski.

 

Drugi etap odbędzie się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie w piątek w godz. 11:00-17:00. Z kolei w sobotę finaliści konkursu wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

To dla młodych śpiewaków jest wielkie wydarzenie – dodaje Michał Gogolewski.

 

W sobotę o godz. 16:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mławie odbędzie się ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów.

Organizatorem wydarzenia jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie przy współpracy z Warmińsko-Mazurską Filharmonią im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: