Reklama

REGIONUMWMWIADOMOŚCI

Mazowsze: Zgłoszenia projektów do Budżetu Obywatelskiego do 30 czerwca

Reklama

Zmiany w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Zgodnie z zapowiedziami wydłużony został czas na zgłaszanie projektów. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd województwa mazowieckiego. Wnioski do budżetu można zgłaszać aż do 30 czerwca.

Pierwszy termin, przypomnijmy, to był koniec marca. Każdy wnioskodawca musi jednak zebrać podpisy poparcia. A to, ze względu na epidemię, jest obecnie utrudnione.

Mówi rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego Marta Milewska.

 

Zgłoszone do czerwca projekty zostaną poddane ocenie formalnej i merytorycznej. Lista przedsięwzięć wybranych do realizacji zostanie ogłoszona w połowie października. Głosowanie mieszkańców rozpocznie się pod koniec października i potrwa do 16 listopada.

O tym, które projekty zostaną zrealizowane, dowiemy się najpóźniej do końca listopada. Zwycięskie projekty będą realizowane w przyszłym roku.

Budżet Obywatelski Mazowsza rusza w tym roku po raz pierwszy. Na realizację pomysłów mieszkańców samorząd województwa planuje przeznaczyć 25 mln zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: