Reklama

REGIONTEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Likwidacja dwóch dyspozytorni pogotowia ratunkowego na Mazowszu

Reklama

Zmiany w funkcjonowaniu dyspozytorni pogotowia na Mazowszu. Dwie z pięciu placówek – w Płocku i Ostrołęce – zostały zlikwidowane. Ich zadania będą realizować jednostki w Siedlcach i Radomiu.

Decyzję o reorganizacji podjął wojewoda mazowiecki, który od 1 stycznia przejmuje prowadzenie dyspozytorni. Jak wyjaśnia Konstanty Radziwiłł, proces wyłączenia płockiej i ostrołęckiej lokalizacji odbył się bez komplikacji. Wezwania są przyjmowane, a zespoły ratownictwa medycznego dysponowane do zdarzeń. Wojewoda podkreśla, że wszystkie dyspozytornie działają obecnie w ramach jednego dla całej Polski systemu informatycznego i pacjenci nie odczują wprowadzonych zmian.

 

Z decyzją wojewody i likwidacją dyspozytorni nie zgadzają się władze samorządowe Mazowsza. Jak zauważa marszałek Adam Struzik jest to niezrozumiałe, zwłaszcza biorąc pod uwagę trwającą epidemię.

 

Proces zmniejszenia liczby dyspozytorni w województwie mazowieckim rozpoczął się w 2011 roku. Wtedy z 43 pozostało – 29, a już rok później – 6. Trzy lata temu zmniejszono ich liczbę do 5, zostawiając dyspozytornie w Warszawie, Radomiu, Siedlcach, Płocku i Ostrołęce.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: