Reklama

MŁAWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7TEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Łańcuch przeciw przemocy w Mławie

Reklama

Mławianie utworzyli w czwartek 20 października w miejskim parku łańcuch przeciw przemocy. To jeden z elementów trwającej XVIII Kampanii Białych Serc.

Kampania Białych Serc to europejski solidarny protest przeciwko narkotykom i przemocy. W ramach tegorocznej kampanii w Mławie, Grupa Zalewski Patrol zorganizowała solidarny łańcuch przeciw przemocy. W samo południe w Parku Miejskim w Mławie, mieszkańcy miasta, uczniowie oraz wolontariusze złapali się za ręce, tworząc łańcuch solidarności przeciwko przemocy, także tej brutalnej i okrutnej, która od 24 lutego ma miejsce na Ukrainie.

Dla uczniów mławskich szkół udział w akcji był bardzo ważny.

 

To ważna akcja edukacyjna dla młodzieży – uważa nauczycielka przedmiotów zawodowych Joanna Zadrożna.

 

Kampania Białych Serc to również akcja „Biała Łapka”, czyli protest przeciwko przemocy psychicznej i fizycznej wobec zwierząt. Do soboty 22 października włącznie będzie zbierana karma i inne przedmioty dla bezdomnych czworonogów.

Tegoroczną nowością jest również akcja „Bezdomność bez barier”, w ramach której prowadzona jest zbiórka wózków, kul i balkoników dla osób bezdomnych. Zebrany sprzęt trafi do mieszkających na ulicy i tych, którzy znaleźli schronienie w ośrodkach.

Obie zbiórki organizowane są przez Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Dary można przekazywać do soboty 22 października do sklepiku charytatywnego w Mławie przy ul. Warszawskiej 1/33.

XVIII Kampanię Białych Serc objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak i Kuria Diecezjalna Płocka. Patronem medialnym jest Radio 7, które Kampanię Białych Serc wspiera od 10 lat.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: