Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Kto ma szanse na mieszkanie w nowych blokach TBS? Radni Ciechanowa określili zasady

Reklama

Podczas czwartkowej sesji radni Ciechanowa zdecydowali kto będzie mógł wynająć mieszkanie w nowych blokach, które powstaną przy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Przypomnijmy, miejska spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Ciechanowie wybuduje w niespełna dwa lata dwa bliźniacze bloki. Oba budynki będą miały po 50 lokali na wynajem, z dojściem do własności. Pięciokondygnacyjne bloki zostaną przyłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej i będą miały windy. W ramach inwestycji TBS zagospodaruje też teren wokół bloków i wybuduje parking dla 140 aut.

To kolejna inwestycja miasta w obszarze polityki mieszkaniowej – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

O wpisaniu na listę najemców zdecyduje kolejność wpływu zgłoszenia oraz suma przyznanych punktów. Formularze będą dostępne w formie papierowej w Urzędzie Miasta oraz w formie elektronicznej na stronie internetowej www.umciechanow.pl.

TBS już uzyskało pozwolenie na budowę. Zapisy ruszą w drugim kwartale tego roku, po rozstrzygnięciu przetargu na realizację zadania.

Miasto pozyskało na tę inwestycję 11,6 mln zł. Część kosztów pokryje TBS w ramach kredytu w Banku Gospodarstwa Krajowego. Wsparcie w wysokości 2,9 mln zł udało się również pozyskać ze środków rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Wnioskodawca otrzyma punkty gdy:

 • ma nie więcej niż 35 lat (2 pkt),
 • ma ukończone 60 lat (1 pkt),
 • jest rodzicem dziecka w wieku do 18 lat (1 pkt za każde dziecko),
 • samotnie wychowuje dziecko (2 pkt),
 • wychowuje dziecko niepełnosprawne (1 pkt za każdą taką osobę, która nie ukończyła 16 roku życia),
 • opiekuje się osobą o znacznym stopniu niepełnosprawności mającą więcej niż 16 lat (1 pkt za osobę),
 • jest najemcą niezadłużonego lokalu wchodzącego w skład zasobu gminy miejskiej i zobowiązuje się do opróżnienia tego lokalu w ciągu miesiąca od zawarcia nowej umowy najmu (10 pkt),
 • jest umieszczony na listach osób ubiegających się o najem gminnego mieszkania i zobowiązuje się do rezygnacji z wcześniejszych starań (6 pkt),
 • jest najemcą lokalu niebędącego własnością gminy i położonego na jej terenie (2 pkt),
 • w skład gospodarstwa domowego wchodzą osoby, które rozliczają się z podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Ciechanowie i w deklaracji podatkowej podają miasto Ciechanów jako miejsce zamieszkania (3 pkt za każdą osobę),
 • w skład gospodarstwa domowego wchodzi osoba, która jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę na terenie Gminy Miejskiej Ciechanów lub której stałym miejscem wykonywania działalności gospodarczej jest teren Gminy Miejskiej Ciechanów, a miejscem zamieszkania nie jest miasto Ciechanów (3 pkt za każdą osobę).

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: